Закон і Бізнес


У червні споживча інфляція пришвидшилася до 4,8%


.

12.07.2024 11:14
547

Натомість у травні споживча інфляція у річному вимірі становила 3,3%. У місячному вимірі ціни зросли на 2,2%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НБУ.

Фундаментальний інфляційний тиск залишався стійким. Показник базової інфляції у червні зріс до 5,0% з 4,4% у травні.

Зниження цін на сирі продукти харчування дещо уповільнилося – до 6,5% р/р. Зокрема, стрімко зменшилися темпи падіння цін на яйця, ймовірно через скорочення виробництва та зростання виробничих витрат на електроенергію в умовах спекотної погоди. Зниження цін на цукор дещо сповільнилося на тлі розширення географії його експорту.

Зростання адміністративно регульованих цін суттєво пришвидшилося – до 13,3% р/р. Перегляд тарифів на електроенергію для населення мав вагомий проінфляційний вплив та зумовив пришвидшення адміністративної інфляції. Додатковий тиск на ціни чинило подорожчання електроенергії для непобутових споживачів.

Пришвидшилося зростання цін на пальне – до 25,5% р/р. Така динаміка відображала подорожчання нафти на світових ринках, послаблення обмінного курсу гривні та активізацію закупівель пального перед очікуваним підвищенням акцизного податку.

Ціни на непродовольчі товари відновили зростання (на 0,4% р/р), передусім під впливом курсового чинника. Зокрема, повільніше дешевшали одяг та взуття, тоді як подорожчання інших непродовольчих товарів пришвидшилося.

Послуги також дорожчали швидше – на 9,9% р/р, вірогідно під тиском витрат бізнесу на оплату праці та енергію. Зокрема швидше дорожчали послуги з охорони здоров’я та транспорту, вартість експлуатації власних транспортних засобів і страхування.

Закон і Бізнес