Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Суддя не могла не усвідомлювати, що передання арештованого зерна одній із зацікавлених осіб не в процедурі вирішення спору, а в кримінальному провадженні створить ризики його втрати та призведе до загострення конфлікту.
На цьому наголосила Велика палата ВС у постанові від 23.05.2024 у справі № 990/75/24, інформує «Закон і Бізнес».
Вона нагадала свою позицію, що оцінка правомірності ухваленого суддями рішення не належить до повноважень дисциплінарного органу і не є предметом розгляду ВРП. Водночас важливим є спосіб, в який діяли судді під час розгляду справи при виконанні ними процесуальних обов’язків та повноважень.
Так, високі судді зауважили, зокрема, що здійснюючи правосуддя, суддя повинен застосовувати закон та надавати оцінку обставинам судової справи так, щоб не порушувати довіру громадян до справедливого судового розгляду незалежним і безстороннім судом.
ВП ВС погодилась з висновком ВРП про те, що, розглядаючи клопотання про арешт майна, суддя не вчинила дій щодо перевірки на відповідність цього клопотання вимогам ст.171 КПК, зокрема відображення в ньому документів, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретних фактів і доказів, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.
Не оцінюючи правильності вирішення клопотання про арешт майна, ВП ВС зазначила, що слідчий суддя не навела в судовому рішенні мотивів прийняття аргументів органу досудового розслідування щодо обґрунтованості накладення арешту на посіви та врожай сільськогосподарської культури.
При цьому було враховано, що суддя обіймає посаду понад 20 років, а тому була зобов’язана володіти достатньою кваліфікацією під час розгляду клопотання про арешт майна.
Отже, висновок ВРП про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді суворої догани (з позбавленням права на отримання доплат протягом трьох місяців) ВП ВС визнала правильним та пропорційним учиненим дисциплінарним проступкам.