Закон і Бізнес


Шукають бажаючих стати суддями КС за квотою ВР — конкурс


.

27.05.2024 13:47
952

За поданням профільного комітету, апарат Верховної Ради оголосив про початок конкурсного відбору кандидатур на дві вакантні посади судді Конституційного Суду.


Таке оголошення розміщено на сайті ВР, інформує «Закон і Бізнес».

Згідно із вимогами, претендент має бути громадянином України, який володіє державною мовою, на день призначення досяг 40 років, має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше 15 років, високі моральні якості, є правником із визнаним рівнем компетентності.

Крім того, суддя не може належати до політичних партій чи професійних спілок, публічно виявляти прихильність до них, брати участь у будь-якій політичній діяльності.

Суддею КС, зокрема, не може бути призначена на посаду особа, яка на день призначення:

є членом або обіймає посаду в політичній партії, іншій організації, яка має політичні цілі або бере участь у політичній діяльності;

є обраною на виборну посаду в органі державної влади чи органі місцевого самоврядування, має представницький мандат;

бере участь в організації або фінансуванні політичної агітації чи іншої політичної діяльності.

Претенденти мають направити до апарату ВР до 20 червня документи, передбачені ч.2 ст.105 закону «Про Конституційний Суд України», ст.57 закону «Про запобігання корупції», ст.10 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та закону «Про очищення влади».

Документи подаються державною мовою в паперовій формі особисто або засобами поштового зв’язку — особисто у скриньку «Конкурс на посаду судді КСУ», розміщену в приміщенні комітетів ВР за адресою: м. Київ, вул. Липська, 3, або рекомендованим відправленням (з повідомленням про вручення) на адресу: 01008, м.Київ, вул. Михайла Грушевського, 5,

Як повідомляв «ЗіБ», також триває конкурс на дві посади судді КС за суддівською квотою, в якому виявили бажання взяти участь 16 кандидатів. На найближчому засіданні РСУ, що відбудеться 30 травня, вирішуватиметься питання щодо відповідності цих претендентів вимогам закону.

Закон і Бізнес