Закон і Бізнес


12 кандидатів, дві відставки і суддя під ковпаком НАБУ — засідання ВРП


Натисніть на зображення, аби спостерігати за перебігом засідання ВРП.

28.05.2024 09:47
1209

Сьогодні, 28 травня, Вища рада правосуддя поспілкується із черговими претендентами на суддівські посади, розгляне дві скарги суддів на рішення дисциплінарних палат та може звільнити ще трьох суддів.


Відповідні питання передбачені проектом порядку денного засідання ВРП, яке розпочнеться о 10:00, інформує «Закон і Бізнес».

Традиційно на початку члени Ради визначаються із внесенням подань Президентові про призначення на посаду судді. Цього разу до ВРП запросили 12 претендентів, яких рекомендує Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Також на підставі рекомендації ВККС Рада має відрядити одну суддю до Полтавського районного суду Полтавської області.

Два судді спробують оскаржити притягнення до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження:

Наталія Онушко з Дніпровського апеляційного суду;

Іван Жигалкін з Господарського суду Харківської області.

Ще два судді місцевих судів мають намір вийти у відставку. Натомість Сергія Кіхтенка можуть звільнити з посади судді Богуславського районного суду Київської області на підставі п.3 ч.6 ст.126 Конституції, бо він ходить на роботу як заманеться.

Також члени ВРП мають відреагувати на чергове повідомлення судді Васильківського міськрайонного суду Київської області Максима Ковбеля про втручання в його діяльність з боку детективів НАБУ. На думку судді, вони незаконно збирали дані із системи відеоспостереження за київськими дорогами щодо переміщення його автомобіля, а також низку іншої інформації включно із станом банківських операцій його та членів його родини, спілкувань телефонами, отримання кореспонденції тощо. Як зазначає М.Ковбель, «такий «моніторинг» не має порядку, не може бути перевірений на законність чи взагалі ідентифікований».

Наостанок, ВРП погодить перерозподіл бюджетних видатків між судами, Державною судовою адміністрацією та її територіальними управліннями.

Закон і Бізнес