Закон і Бізнес


В Україні відкрили 12-й Барнахус


.

06.05.2024 12:48
1690

В Черкасах відбулось відкриття центру Барнахус. Це 12-й центр захисту соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства за моделлю Барнахус, що у перекладі з ісландської означає «будинок для дітей».


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Мін’юст.

Центр являє собою більше, ніж просто фізичний простір — будинок втілює в собі цілісний підхід до захисту та добробуту дітей. У його стінах працюють представники міждисциплінарної команди, до складу якої входять соціальні та медичні працівники, правоохоронці та експерти, а також психологи, які співпрацюють, щоб надати всебічну підтримку дітям, які зазнали насильства, жорстокого поводження чи травми.

Створення центру в Черкасах стало можливим завдяки ініціативі міської влади.

 «У нашому спільному прагненні забезпечити благополуччя кожної дитини роль місцевої влади у створенні центрів «Барнахус» неможливо переоцінити. Хотілося б відзначити ключове значення співпраці між місцевими органами влади та зацікавленими сторонами у створенні цих життєво важливих центрів для дітей, які потребують допомоги», — підкреслив заступник міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук.

Центр захисту соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель «Барнахус») надає комплексну соціальну, психологічну, правничу, медичну й інші види допомоги та послуги дітям — потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних із насильством. Діяльність Центру спрямовується на дітей віком до 18 років.

Протягом останніх декількох років МКР активно працює над впровадженням в Україні моделі «Барнахус», і зараз, під час війни, цей процес набув особливого значення. Діяльність Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх підтримується UNICEF Ukraine.

Закон і Бізнес