Закон і Бізнес


Відведення землі, оподаткування продажу нерухомості та інші питання — в огляді КАС


16.04.2024 13:02
925

На ділянку, яка хоча б частково знаходиться в межах санітарно-захисної зони, встановленої планом зонування території, не може бути наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення її у власність.


На це звернув увагу Касаційний адміністративний суд, залишаючи без змін постанову апеляційної інстанції у справі №320/1230/22, інформує «Закон і Бізнес».

Позивач звернувся до голови Петрівської сільської ради з заявою-клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянки у власність (цільове призначення - для індивідуального дачного будівництва). Але у наданні такого дозволу йому було відмовлено, оскільки ділянка частково знаходиться в зоні житлової забудови, що знаходиться в санітарно-захисній зоні.

Окружний адмінсуд задовольнив позов, виходячи з того, що відповідно до генерального плану села ділянка віднесена до земель садибної забудови. Однак апеляційний адмінсуд скасував це рішення та ухвалив нове — про відмову в задоволенні позову.

Своєю чергою, КАС наголосив, що земельна ділянка у певних межах є окремим об’єктом права з єдиним правовим режимом. Погоджуючись з позицією суду апеляційної інстанції, КАС відхилив посилання позивача на те, що ця ділянка лише частково знаходиться в межах санітарно-захисної зони, а також про те, що законодавство встановлює заборону лише на будівництво житлових об’єктів в межах такої зони, а не заборону на надання дозволу на розробку проекту землеустрою та відведення у власність ділянок. Адже місце розташування земельної ділянки, яку має намір одержати позивач, не відповідає вимогам містобудівної документації.

Крім цієї справи, в огляд практики КАС за березень 2024 року увійшли й інші правові позиції. Зокрема щодо:

оподаткування систематичного продажу нерухомого майна фізичною особою;

строків для проведення та результатів камеральної перевірки;

відшкодування витрат на митний огляд товару;

закріплення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) межовими знаками;

довідки, яка підтверджує участь військовослужбовця у бойових діях чи прирівняних до них заходах;

строку звільнення після подання працівником заяви про звільнення із займаної посади.

Закон і Бізнес