Закон і Бізнес


Топ ухилянт Ніколов продовжує надсилати сигнали, що не повинен служити в армії


Юрій Ніколов

31.03.2024 14:39
2584

Топ ухилянт Юрій повідомив, що отримав премію в одному з американських університетів, тим самим вчергове посилюючи сигнал, що він захищений від необхідності служити в армії.


Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши інформацію від Посольства США в Україні.

Це вже не перший випадок, коли топ-дезертири та ухилянти публікують про себе новини чи фото з американського посольства, з американськими чиновниками чи з будь-якими згадками про себе у цьому контексті.

Експерти вважають, що таким чином активісти, котрі ухиляються від військової служби, формують громадський сигнал, показуючи командуванню Збройних Сил України, що їх не можна мобілізовувати до лав армії, що вони — під надійним захистом союзників і партнерів і що роблять щось дуже важливе, що не дозволяє їм йти служити до армії.

Як відомо, Ю.Ніколова викрили українські антикорупційні активісти в ухиленні від служби: прикриваючись нібито хворою мамою, він так і не з’явився до ТЦК для оновлення даних. ЗМІ також пишуть, що Ю.Ніколов тривалий час страждає від хронічного алкоголізму.

Водночас проти його колеги — Вітілія Шабуніна — Державне бюро розслідування порушило два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від НАЗК та ухилення від мобілізації.

Також, за наявною інформацією, В.Шабунін сфальсифікував дані про нібито свою службу в 93-й механізованій бригаді «Холодний Яр», де не служив жодного дня. Водночас, перебуваючи постійно у Києві, В.Шабунін весь цей час отримував грошове забезпечення в А4076 та А4742.

У серпні 2023 року, В.Шабунін, незважаючи на перебування у Києві, звернувся з рапортом до командира в/год А1155 з проханням виплачувати йому надбавку «за особливості проходження служби у розмірі 65% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років і щомісячну премію відповідно до особистого внеску до загального результату служби у розмірі 523%(!) посадового окладу».

Взагалі, чимало українських активістів-антикорупціонерів не поспішають допомагати долати російську агресію, ухиляючись від мобілізації, зокрема за підтримки міжнародних організацій. Окрім В.Шабуніна, це чоловік спів засновниці «ЦПК» Дар’ї Каленюк Орест Рудий, голова «Фундації DEJURE» Михайло Жернаков, експерт StateWatch Олександр Лємєнов, головний редактор «Рух «ЧЕСНО» Олександр Саліженко.

Крім того, чимало експертів вважають, що так звані антикорупційні активісти розвалюють вітчизняну систему на догоду рф, що недвозначно підтвердив керівник розслідувачів Bellingcat Христо Грозєв.

Закон і Бізнес