Закон і Бізнес


У Німеччині викарбують унікальну монету для Євро-2024


Монета в 11 євро, створена у співпраці з Німецьким футбольним союзом, з’явиться в історії Німеччини вперше.

19.03.2024 17:22
1368

Майбутній чемпіонат Європи з футболу, який пройде влітку цього року у десяти німецьких містах, порадує не лише вболівальників, а й колекціонерів.


Уряд ФРН випустить пам’ятну срібну монету вагою 14 гр і діаметром 30 мм у двох варіантах карбування, повідомляє «Закон і Бізнес» з посиланням на DW.

На аверсі зображено дах Олімпійського стадіону в Берліні, де пройде фінал Євро-2024, а також стилізоване футбольне поле з кутовими прапорцями та м’ячем, що майже відчутний у центрі. Яскраві деталі на монеті відсилають до національних кольорів ФРН. Цифри 1 та 0 позначають як можливий результат матчу, так і десять місць проведення чемпіонату: Берлін, Кельн, Мюнхен, Франкфурт, Гамбург, Дортмунд, Лейпциг, Гельзенкірхен, Штутгарт, Дюссельдорф.

На реверсі — німецький орел, напис «Федеративна республіка Німеччина», 12 європейських зірок та позначка «Срібло 500-ї проби». По гладкому краю монети викарбувано напис: «Об’єднані в серці Європи».

Номінальна вартість цієї ексклюзивної монети — 11 євро — за кількістю гравців у футбольній команді. Версія із дзеркальним блиском обійдеться дорожче. На сайті Федерального адміністративного відомства Німеччини вказана ціна у майже 30 євро.

І та, й інша версії вийдуть тиражем 111.111. У продаж вони надійдуть 8 травня, але вже зараз можна оформити попереднє замовлення.

Закон і Бізнес