Закон і Бізнес


Як не стати жертвою шахраїв під час онлайн-шопінгу


.

11.03.2024 16:32
778

Кіберполіцейські вкотре нагадують громадянам про небезпеку під час здійснення покупок в інтернеті. Аби не стати жертвою аферистів під час онлайн-шопінгу слід дотримуватись правил платіжної безпеки


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на МВС.

- Не переходьте за сумнівними посиланнями. Зловмисники можуть візуально маскувати свої фішингові сайти під реальні.

Обов’язково перевірте URL-адресу магазину. Посилання шахрайських сайтів трохи відрізняється від адреси реального майданчика. Також сайт має підтримувати безпечний протокол https (вказується на початку URL-адреси).

- Не вводьте дані банківських карток на сумнівних сайтах.

Якщо онлайн-магазин вам не відомий, не поспішайте одразу оплачувати покупку. Спочатку перевірте продавця, наприклад, почитавши відгуки про нього. До того ж більшість продавців дозволяють здійснити післяплату, коли товар надійде до поштового відділення. Там ви зможете перевірити замовлення та оплатити, якщо замовлення вас влаштовує.

- Не повідомляйте стороннім особам телефоном або через месенджери реквізити банківських карток.

Теж саме стосується і кодів підтверджень від банку та балансів на ваших рахунках. Ця інформація разом з номером телефону та ім’ям і прізвищем дозволить зловмисникам отримати доступ до вашого інтернет-банкінгу і викрасти гроші з рахунків.

Для оплати покупок в інтернеті кіберполіцейські рекомендують завести окрему банківську картку і поповнювати її під конкретні покупки.

- Переконайтеся, що до ваших карток підключена технологія 3D Secure.

Більшість банків підключають її до своїх продуктів за замовчуванням. Ця функція має на меті додаткову ідентифікацію власника картки, який здійснює купівлю чи переказ коштів, щоб зменшити ризик шахрайства по картці. Але платежі з цією технологією має підтримувати та той інтернет-магазин, на якому ви робите покупку. Якщо онлайн-продавець не підтримує 3D Secure, тоді операція здійснюється в стандартному режимі без введення коду підтвердження.

- Не рекомендується здійснювати оплату, вводячи реквізити платіжних карток, використовуючи для цього публічний Wi-Fi.

Окрім виманювання персональної інформації, аби виманити кошти, шахраї продають вигаданий товар. У цьому випадку їхнє головне завдання - отримати часткову або повну оплату. Після цього зловмисники перестають виходити на зв’язок, а жертва залишається без грошей та товару.

Кіберполіцейські радять обережно ставитись до великих знижок або пропозицій. Слід дослідити ринок перед покупкою, аби з'ясувати вартість аналогічного товару у інших продавців і зрозуміти загальну цінову політику.

Перед здійсненням оплати ви можете перевірити сайти онлайн-магазинів через сервіс Асоціації «ЄМА» CheckMyLink.

Закон і Бізнес