Закон і Бізнес


Будівельників зобов’яжуть вказувати ціни, аби вони не крали на матеріалах — проект


Нардепи вважають, що прозора ціна на матеріальні ресурси стримуватиме тих, хто хоче нагріти руки на будівництві та ремонті за бюджетні гроші.

08.03.2024 11:08
966

Навіть під час війни обсяг бюджетних видатків на будівництво та ремонт порівняний із сумами, які витрачає Міністерство оборони на придбання та ремонт озброєння. Тож такі витрати мають бути прозорими.


З цією метою група нардепів зареєструвала проект «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення прозорого будівництва» (№11057), інформує «Закон і Бізнес».

Як зазначають автори проекту, у 2022—2023 рр. за кодом ДК 021:2015 - 450000000-7 «Будівельні роботи та поточний ремонт» було укладено договорів про закупівлю на загальну суму понад 518 млрд грн. У той час як відповідно до видатків, передбачених у законах про держбюджет, на придбання та ремонт озброєння Міноборони витрачено 664 млрд грн.

Пни цьому в переважній більшості випадків замовники уникають публікації у системі «Прозорро» інформації про вартість матеріальних ресурсів, що будуть використані, обмежуючись загальною договірною ціною.

Водночас, наприклад, на капітальний ремонт головного корпусу КНП «Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни» КМДА укладено 10 договорів на загальну на суму 1,1 млрд грн. Проте, із витребуваних документів встановлено, що із загальної вартості на будівельні матеріали передбачено 629 млн грн. При цьому вартість 13 найменувань складає 462 млн грн., з яких 243 млн грн. — це орієнтовний розмір перевищення кошторисних цін над ринковими.

Тому нардепи пропонують встановити, що невід’ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, поточного ремонту з розробленням проектної документації, робіт з будівництва нових, розширення, реконструкції, капітального ремонту та реставрації існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, робіт з будівництва об’єктів з розробленням проектної документації, є документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси.

Такі документи мають додаватись до договору про закупівлю незалежно від виду договірної ціни, а також у випадку використання укрупнених показників вартості роботи (твердої договірної ціни за укрупненими показниками вартості), зокрема, у випадку виконання робіт з будівництва автомобільних доріг чи надання послуг з ремонту автомобільних доріг.

Закон і Бізнес