Закон і Бізнес


Хто може бути представником у виконавчому провадженні


.

07.03.2024 16:37
911

У Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції нагадують, хто та за яких умов може бути представником сторони у виконавчому провадженні.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Судову владу.

Виконавче провадження – це виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку що регламентується законом «Про виконавче провадження» та Конституцією України.

Сторонами виконавчого провадження є стягувач (той, кому належить виконати рішення) та боржник (той, хто зобов'язаний виконати рішення).

Кожна сторона може самостійно брати участь у ньому або доручити це представнику.

Отже, у виконавчому провадженні представниками можуть бути різні особи, які мають відповідне повноваження та право діяти від імені іншої особи, а ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження можуть лише сторони та представники цього провадження.

Такими представниками у виконавчому провадженні можуть бути:

- адвокат у разі коли боржник або кредитор віддав своє повноваження адвокатові, він може виступати як їх представник у виконавчому провадженні;

- повірений - це особа, якій боржник або кредитор надав повноваження на виконання певних дій у виконавчому провадженні;

- представник юридичної особи коли стороною виконавчого провадження є юридична особа (наприклад, компанія або організація), її інтереси може представляти уповноважена особа;

- особа, яка має довіреність, якщо фізична або юридична особа надала довіреність іншій особі на виконання певних дій у виконавчому провадженні, ця особа може виступати як їх представник;

- представник державного органу у випадку, коли стороною виконавчого провадження є державний орган чи установа, її інтереси може представляти уповноважений представник цього органу.

Ці особи мають право діяти від імені іншої особи та представляти її інтереси у виконавчому провадженні відповідно до законодавства та наданих повноважень.

Закон і Бізнес