Закон і Бізнес


Через українізацію та депутатські ініціативи країна втрачає гроші – БЕБ


.

05.03.2024 16:36
1843

В БЕБ вважають, що окремі необдумані депутатські ініціативи, покликані створити пільги для бізнесу, призводять до значних втрат і недонадходжень до державного бюджету. Адже такими пільгами користуються всі, хто бачить в них вигоду для себе.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на БЕБ.

За  в.о. керівника Бюро економічної безпеки України Андрій Пащука, аналітики підрахували, що після впровадження, наприклад, пільги на україномовний контент держава втратила 1,3 мільярда гривень. Свого часу цю пільгу пояснювали позитивним впливом на українізацію суспільства. Однак і Кабмін, і податкова були проти неї, розуміючи, що наявність такої преференції без чітко визначених рамок і запобіжників - це широке поле для зловживань.

«І таких пільг, якими користується нечесний бізнес, у нас багато. Загалом через різні преференції країна втрачає десятки мільярдів. А їхній ефект та вплив на тих, кого такі пільги насправді, за задумом, мали б підтримати, мінімальні. Намагання розібратися з цим не подобаються деяким парламентаріям, бо ж ініціатором таких пільг, зазвичай, є якийсь конкретний депутат», - зазначив А.Пащук.

Також А.Пащук розповів, що для подібних підрахунків в БЕБ використовують трирівневий метод аналізу негативних явищ. Він містить у собі оперативний аналіз, що працює над великими масивами даних та виявляє ті чи інші аномалії, а також тактичний та стратегічний аналіз. Останній саме встановлює причини виникнення негативного явища та способи усунення його передумов.

Закон і Бізнес