Закон і Бізнес


Проведено індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів


.

05.03.2024 13:19
1045

З 1 березня 2024 року вперше для всіх категорій пенсіонерів індексацію проведено одночасно. Коефіцієнт індексації становить майже 8%. Отже, в середньому пенсії зростуть на 322 грн.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КМУ.

Таким чином середня пенсія в Україні становитиме 5 717 гривень. Також з 1 березня підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 2 093 грн до 2 361 гривні. Це дозволить збільшити розміри надбавок, доплат і підвищень до пенсій, які обчислюються із розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Видатки на індексацію пенсій та збільшення надбавок, доплат і підвищень до пенсій буде здійснено у межах видатків бюджету Пенсійного фонду та коштів, передбачених у держбюджеті на пенсійне забезпечення на 2024 рік.

«Це уже третя індексація пенсій з початку війни. З 1 березня зростання пенсії кожного пенсіонера буде індивідуальним і стосуватиметься більше 10 мільйонів українців. Оскільки одним із завдань індексації є покращення матеріального стану пенсіонерів, справедливим, на думку Мінфіну, є забезпечення індексації пенсій громадянам, які отримують найменші виплати. Розуміємо, що пенсії є основним джерелом існування наших пенсіонерів і їх виплата є пріоритетним зобов’язанням перед людьми поважного віку, тому попри війну продовжуємо забезпечувати її вчасну виплату», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Закон і Бізнес