Закон і Бізнес


У збоях роботи Електронного суду адвокати помітили порушення конституційних гарантій


.

04.03.2024 12:39
2732

До НААУ надходять скарги від адвокатів щодо неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує захисників у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НААУ.

НААУ поінформувала Державну судову адміністрацію України, яка відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням ВРП від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, несе відповідальність за належне функціонування підсистеми «Електронний суд» ЄСІТС.

Адвокати також звернули увагу ДСАУ на те, що технічні збої в підсистемі «Електронний суд» призводять до порушення права людини на доступ до правосуддя та справедливий суд, гарантованого ст.55 Конституції України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Згідно з п. 4 Положення власником програмного забезпечення ЄСІТС є держава в особі ДСАУ. ЄСІТС працює на базі основного та резервного (резервних) центрів обробки даних. Організаційне та фінансове забезпечення створення і функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС здійснює ДСАУ.

Враховуючи це, НААУ попросило ДСАУ усунути технічні проблеми в роботі підсистеми «Електронний суд» та забезпечити можливість реалізації прав учасників судових процесів.

Закон і Бізнес