Закон і Бізнес


Адвокати захищатимуть клієнтів навіть з окопу — проект


У разі ухвалення закону, адвокат зможе захищати свого клієнта у години, вільні від атак ворога чи артобстрілів.

20.02.2024 11:14
1536

Сьогодні адвокат, якого мобілізовано до лав ЗСУ, не має права здійснювати адвокатську діяльність. Тож у разі мобілізації свого захисника громадянин змушений витрачати час і гроші на пошуки нового.


Аби цього не відбувалося, народні депутати Олександр Ткаченко та Антоніна Славицька запропонували проект «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (№11014), повідомляє «Закон і Бізнес».

Автори пояснюють, що законодавством не визначено адвокатів як особливу категорію громадян, на яких поширюється дія відстрочки або звільнення від мобілізації. Відтак, наразі велика кількість адвокатів та боронить Вітчизну.

Водночас, ст.7 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлює в якості вимоги щодо несумісності, зокрема, проходження військової або альтернативної (невійськової) служби. І хоча Рада адвокатів України у рішенні від 03.03.2022 №24 встановила, що у період воєнного стану проходження військової служби не вважатиметься порушенням вимог щодо несумісності, але це лише тимчасове рішення.

Тому пропонується уточнити, що несумісною зі статусом адвоката є лише військова служба за контрактом. Таким чином, за задумом нардепів, адвокати, які призвані в лави ЗСУ по мобілізації, збережуть свій діючий статус та зможуть і надалі надавати правничу допомогу.

Утім, голова Комітету НААУ з питань захисту прав людини Ганна Колесник переконана, що засади адвокатської діяльності прямо суперечать принципам несення військової служби. І особа, яка намагатиметься поєднувати військову службу з адвокатською діяльністю, буде одночасно і поганим військовослужбовцем, і поганим адвокатом.

Тож єдиним «плюсом» такого проекту може стати те, що в адвоката не перериватиметься стаж під час військової служби якщо це знадобиться йому для зайняття, скажімо, суддівської посади.

Закон і Бізнес