Закон і Бізнес


Про штрафи за торгівлю рідкісними рослинами нагадали в КМДА


.

16.02.2024 13:59
1300

Напередодні сезону цвітіння первоцвітів киян закликають не купувати підсніжники, проліски та інші ранньоквітучі рідкісні рослини, занесені до Червоної книги України. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КМДА.

У Департаменті нагадують, що торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1 700 до 3 655 грн.

«Маємо відносно теплий лютий, а отже сезон цвітіння первоцвітів цього року може розпочатися раніше. Традиційно закликаємо киян і гостей міста не зривати і не купувати ранньоквітучі рослини. Їх масове знищення для продажу призводить до зменшення кількості первоцвітів у природі, а також загрожує їхнім повним знищенням. Маємо докласти зусиль, щоб підсніжники, проліски, сон-трава та інші рідкісні весняні рослини тішили своєю красою не тільки нас, але і прийдешні покоління», – сказав директор Департаменту Олександр Возний.

Первоцвіти належать до рідкісних і зникомих видів рослин, більшість із яких (підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо) занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Збирання первоцвітів шкодить природі тим, що не дає змоги рослинам утворити насіння, адже вони розмножуються не лише цибулинами. Зривання кількох рослин первоцвіту призводить до знищення десятків насінин, які в майбутньому могли б дати нове покоління.

Закон і Бізнес