Закон і Бізнес


До кінця місяця з’являться єдині критерії доброчесності – робоча група


Натисніть на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.

13.02.2024 14:33
1281

Критерії для визначення доброчесності і професійної етики судді або кандидата в судді мають бути оперативно напрацьовані, аби вийти на кінцевий результат до кінця лютого цього року.


Про це повідомив голова робочої групи Олександр Сасевич під час установчого засідання робочої групи з розроблення Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді), інформує «Закон і Бізнес».

Він нагадав, що згідно із змінами, внесеними до закону «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада правосуддя після консультацій з Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Радою суддів та громадською радою доброчесності затверджує Єдині показники для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді).

Рішенням ВРП від 8.02.2024 було створено робочу групу з розроблення єдиних показників, до складу якої увійшли члени ВРП, ВККС, ГРД та представники міжнародних проектів програми (USAID) «Справедливість для всіх», проекту ЄС «Pravo-Justice», проекту Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду», Міжнародної організації права розвитку (IDLO) в Україні.

Наразі члени робочої групи обговорили формат своєї діяльності та висловили пропозиції щодо наповнення і змісту майбутнього документу.

Закон і Бізнес