Закон і Бізнес


В Нацбанку назвали відсоток інфляції за підсумками січня


.

13.02.2024 11:51
706

У січні 2024 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) сповільнилася до 4,7% із 5,1% у грудні. В місячному вимірі ціни зросли на 0,4%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НБУ.

Повільніше за очікування дорожчали продукти харчування, крім того нижчими темпами зростали ціни на паливо, транспорт і тютюнові вироби. Базова інфляція знизилася до 4,6% р/р.

Подорожчання оброблених продовольчих товарів і надалі сповільнювалося (до 5,5% р/р). Це пояснюється подальшим відображенням ефектів від гарних врожаїв, зокрема зниженням тиску з боку витрат бізнесу на харчову сировину та корми.

Ціни на непродовольчі товари незначно знизилися (на 0,2% р/р) передусім за рахунок поглиблення падіння цін на одяг та взуття. Темпи зростання вартості послуг у січні сповільнилися до 10,1% у річному вимірі.

Зростання цін на сирі продукти харчування незначно сповільнилося до 2,1% р/р. Зростання цін на молоко пригальмувало на тлі скорочення експорту та відповідного збільшення обсягів сировини на внутрішньому ринку. Вартість яєць у річному вимірі відчутно знизилася завдяки нарощуванню виробництва та переорієнтації виробників на внутрішній ринок.

Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися до 10,4% р/р.

У січні інфляція сповільнювалася швидше за прогноз. Така динаміка зумовлювалася збільшенням пропозиції окремих продуктів харчування, вторинними ефектами від значних врожаїв, зниженням світових цін на нафту та подальшою дією мораторію на підвищення тарифів на послуги ЖКГ. Водночас сприятливі ефекти тимчасових чинників зниження інфляційного тиску поступово вичерпуються, а ризики посилення інфляційного тиску зберігаються, передусім через вплив війни. НБУ і надалі проводитиме політику, спрямовану на збереження помірної інфляції, зокрема забезпечуючи достатню привабливість гривневих активів.

Закон і Бізнес