Закон і Бізнес


В законопроекті про адвокатський запит помітили загрозу для нотаріальної таємниці


.

06.02.2024 10:38
1257

Нотаріальна палата проаналізувала законопроект №10446 від 30.01.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відповіді на адвокатський запит» та вважає його прийняття недоцільним.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НПУ.

Із відповідними листами НПУ звернулася до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики Дениса Маслова та народного депутата України Ігоря Фріса.

Даним законопроектом пропонується внести зміни до статті 8 закону «Про нотаріат» («Нотаріальна таємниця») та низки інших законів щодо надання нотаріусом на адвокатський запит певної інформації із Спадкового реєстру та інших єдиних та державних реєстрів – щодо клієнтів адвокатів.

НПУ категорично проти внесення запропонованих змін та не погоджується з необхідністю законодавчого посилення професійних прав адвоката за рахунок надмірного і невиправданого втручання в нотаріальну таємницю та нотаріальну діяльність загалом.

Окрім того, запропоноване розширення повноважень адвокатів ставить під загрозу гарантії захисту законних прав та інтересів інших осіб, які не мають відношення до укладеного з адвокатом договору.

В НПУ звертають увагу, що на сьогодні питання отримання інформації з єдиних і державних реєстрів врегульовано на законодавчому рівні та є цілком доступним.

Детальніше про те, чому схвалення законопроекту № 10446 призведе до низки негативних ефектів, – у правовому аналізі законопроекту, підготовленому комісією НПУ  з питань аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності.

Закон і Бізнес