Закон і Бізнес


Дві підробки, дві відставки та умови конкурсу до ДСАУ — засідання ВРП


Натисніть на зображення, аби спостерігати за перебігом засідання ВРП.

30.01.2024 09:33
2163

Судді доволі часто стали стикатися із підробленням своїх рішень. Так, сьогодні, 30 січня, Вища рада правосуддя має відреагувати на чергові повідомлення суддів про такі факти.


На порядку денному засідання ВРП, яке розпочнеться о 10:00, значаться два таких питання, інформує «Закон і Бізнес».

Але спершу ВРП розгляне скаргу судді Касаційного кримінального суду Станіслава Голубицького на притягнення його до дисциплінарної відповідальності (сувора догана з позбавленням доплат протягом 3 місяців).

Потім прокурор Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області В’ячеслав Бех спробує домогтися скасування рішення КДКП про звільнення з посади.

Далі Рада розгляне питання відрядження судді із суду в стадії ліквідації до перенайменованої установи, а також дострокове припинення відрядження, зокрема, суддів Лозівського міськрайонного суду Харківської області.

Є на порядку денному й дві заяви про відставку, а також про звільнення Дмитра Кухаря з посади судді Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області на підставі п.3 ч.6 ст.126 Конституції.

Також Рада має відреагувати на повідомлення судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Володимира Прилуцького, який виявив підроблений виконавчий лист за своїм підписом. А суддя Тетяна Шияновська із Ковпаківського районного суду м.Суми стикнулася із більш традиційним заробітком шахраїв — підробкою постанов про закриття провадження за ст.130 КпАП. Й просили-то недорого — 12 тис. грн., але наразилися на колишнього працівника цього ж суду, який і попередив керівника апарату про таку пропозицію.

Наостанок ВРП планує затвердити Умови для зайняття посади голови Державної судової адміністрації та Порядок опрацювання документів і проведення співбесід із кандидатами. Як повідомляв «ЗіБ», відповідний конкурс був оголошений раніше, а також утворена робоча група з перевірки кандидатів, до якої увійшли виключно члени ВРП.

Закон і Бізнес