Закон і Бізнес


ТОП-3 схеми безпідставного відшкодування ПДВ


.

19.01.2024 13:13
1188

Безпідставне відшкодування ПДВ - одне з найпоширеніших фіскальних порушень. Минулого року аналітики Бюро економічної безпеки упередили 2,1 млрд грн незаконного відшкодування ПДВ. Серед нелегальних схем виділяють три найбільш розповсюджених.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на БЕБ.

Перша – це фіктивне працевлаштування на підприємства людей з інвалідністю. Їх документально оформлюють на роботу та у такий спосіб отримують пільгові умови  оподаткування ПДВ та право заявляти на бюджетне відшкодування. Фактично ж ці особи не працюють.

Другою, не менш поширеною, схемою є декларування не існуючих залишків товарів на підприємстві. Компанії імпортують товар, потім продають його за готівку, а у податковій звітності декларують, що він залишився на складах. Таким чином підприємство отримує право на відшкодування ПДВ з Державного бюджету.

Третя схема – це формування фіктивного податкового кредиту компаніями експортерами. Вони закуповують товар, на  приклад зернові культури, за готівку. Потім експортують їх, отримуючи прибуток, та заявляють на бюджетне відшкодування ПДВ до Держподаткової служби.

Задля протидії таким порушенням фахівці БЕБ постійно аналізують господарську діяльність українських підприємств та скеровують свої рекомендації до уповноважених органів державної влади, зокрема до ДПС. У 2023 році було направлено 71 таку рекомендацію та створено 112 аналітичних продуктів.

Закон і Бізнес