Закон і Бізнес


Фальшивий адвокат постав перед судом у Таїланді


Продавцю курок-гриль Порнтепу Качайпхаку загрожує 12 років ув’язнення за те, що видавав себе за адвоката.

17.01.2024 15:17
1093

Протягом кількох років чоловік рекламував юридичні послуги у соціальних мережах. Він розмістив свої фотографії в костюмі адвоката, заявив, що має юрфірму, і вихвалявся, що виграв кілька справ.


Однак, під час перевірки з’ясувалося, що насправді він був власником магазину, де готують курок-гриль, і не отримував юридичної освіти, пише «Закон і Бізнес» із посиланням на The Thaiger.

Брехня спливла після того, як у жовтні 2022 року клієнтка заплатила йому 40 тис. батів (42,7 тис. грн.), але її справа не просунулась. Розчарована відсутністю розвитку подій, вона зажадала від Порнтепа Качайпхака надіслати адвокатське свідоцтво.

Під час перевірки жінка виявила, що документ був фальшивим. Вона повідомила про це поліцію, внаслідок чого лже-адвоката було заарештовано.

Це викликало шок у всьому юридичному співтоваристві Таїланду, оскільки П.Качайпхак виступав у суді і навіть здобув низку перемог для своїх клієнтів. За даними PPTV HD, чоловік набув юридичних знань, працюючи в юрфірмі.

Йому було пред’явлено обвинувачення у порушенні закону про адвокатів, незаконній юридичній практиці, виготовленні та використанні підробленого адвокатського посвідчення, введенні громадськості в оману та образі суду.

П.Качайпхак зізнався у злочині, і термін покарання, яке вимагало сторона обвинувачення, було скорочено з 24 до 12 років ув’язнення.

Нагадаємо, схожа ситуація раніше сталася у Кенії. Фальшивий адвокат виграв усі 26 справ, хоч ніколи не навчався на юридичному факультеті. Він працював у суді три роки.

Закон і Бізнес