Закон і Бізнес


Коли адвокат зобов’язаний підписувати ордер — ВС


Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.

14.12.2023 15:27
2997

Власноручний підпис адвоката є обов’язковим реквізитом ордеру при зверненні до суду індивідуально, якщо він діє не від імені адвокатського об’єднання чи адвокатського бюро.


На це звернув увагу Касаційний адміністративний суд, залишаючи без змін увалу апеляційної інстанції у справі №466/862/22, інформує «Закон і Бізнес».

КАС зазначив що, за змістом абз.2 ч.8 ст.18 КАС особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в ЄСІТС, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС, з використанням власного ЕЦП, прирівняного до власноручного підпису відповідно до закону «Про електронний цифровий підпис», якщо інше не визначено цим кодексом.

Пунктом 9 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, передбачено, що ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності).

29.04.2022 Рада адвокатів України ухвалила рішення №45 «Про внесення змін до Положення №41 про ордер на надання правничої (правової) допомоги», яким п.10 положення доповнено, зокрема, новим абзацом такого змісту: «Під час дії воєнного стану на території України дозволяється видача адвокатським бюро/ адвокатським об’єднанням ордеру без скріплення його печаткою юридичної особи та без підпису керівника адвокатського об’єднання, адвокатського бюро.

КАС дійшов висновку що, представник «Укртрансбезпеки» у даній справі зверталась до суду не від адвокатського бюро або від адвокатського об’єднання, а індивідуально. Тому вимоги п.10 рішення РАУ №45 у цьому випадку застосуванню не підлягають.

Закон і Бізнес