Закон і Бізнес


НАЗК зможе перевіряти майно, набуте до вступу на держслужбу — проект КМУ


Чиновникам доведеться давати пояснення, як вони заробили на будинки та квартири за період від самого народження.

16.11.2023 15:18
1105

Від чиновників зможуть вимагати пояснити джерела придбання активів, навіть якщо вони вже пройшли процес перевірки, та майна, набутого ними до призначення на посаду державної служби.


Такі нововведення передбачені проектом «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо приведення окремих положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України» (№10262), повідомляє «Закон і Бізнес».

Як свідчить сама назва документу, цей проект Уряд вніс на виконання рекомендацій Європейської комісії щодо України, викладених у звіті від 08.11.2023. Йдеться про необхідність скасування обмежень повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо перевірки зазначених активів.

Відповідні зміни до профільного закону були внесені законом від 20.09.2023 №3384-IX. Проте в ЄК рекомендували їх скасувати.

Тож проектом №10262 передбачено виключити ч.7 ст.511 закону «Про запобігання корупції», яка передбачає, що під час проведення повної перевірки декларації НАЗК не перевіряє підстави набуття об’єктів нерухомості і транспортних засобів, набутих суб’єктом декларування або членом його сім’ї у власність до дня обрання (призначення) особи на посаду, в зв’язку з перебуванням на якій в особи вперше виник обов’язок подання декларації.

Крім того, у новій редакції пропонується викласти ч.5 ст.513 закону, вказавши, що повна перевірка декларації в частині об'єктів декларування, може проводитися повторно у разі, якщо НАЗК отримало нову інформацію щодо об'єкта, який перевірявся, або якщо наявні нові джерела інформації, що не були відомі чи не були доступні під час проведення попередньої повної перевірки.

Закон і Бізнес