Закон і Бізнес


Коли паперова скарга буде залишена без руху, нагадав ВС


Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.

16.11.2023 12:48
2018

Подаючи касаційну скаргу вчетверте, аналогічного змісту попередньо поданим, в діях контролюючого органу не вбачається наміру добросовісної реалізації права на касаційне оскарження.


На цьому наголосив Касаційний адміністративний суд, залишаючи без руху касаційну скаргу Головного управління ДПС у Вінницькій області у справі №120/953/22-а, інформує «Закон і Бізнес».

Крім цього, КАС звернув увагу, що скарга подана в паперовій формі та підписана представником скаржника, проте в ній відсутні відомості щодо наявності/ відсутності у Головного управління ДПС у Вінницькій області, утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС, електронного кабінету, а також відсутня інформація про дату отримання копії рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується. 

У касаційній інстанції нагадали, що з 18.10.2023 уведений в дію закон від 29.06.2023 №3200-IX. Нова редакція ст.18 Кодексу адміністративного судочинства передбачає, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та всі юридичні особи зобов’язані зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС. 

Статтею 330 КАС визначені загальні вимоги до форми та змісту касаційної скарги. Відповідно до п.2 ч.2 цієї статті касаційна скарга повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Згідно з ч.2 ст.332 КАС до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.330 цього кодексу, а також подана особою, яка відповідно до ч.6 ст.18 цього кодексу зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення ст.169 КАС. Частиною 1 цієї статті передбачено залишення позовної заяви без руху із зазначенням її недоліків, способу та строку для їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Закон і Бізнес