Закон і Бізнес


НАЗК склало адмінпротокол на очільника КСУ


.

16.11.2023 12:03
1087

НАЗК склало протокол про адміністративне правопорушення стосовно в.о. Голови Конституційного Суду України Сергія Головатого. Перевіряється інформація з отриманого повідомлення щодо здійснення суддею дій в умовах реального конфлікту інтересів.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НАЗК.

Для підтвердження чи спростування цієї інформації НАЗК направило до КСУ запит з вимогою надати копії відповідних документів. Проте керівник секретаріату КСУ відмовився надати запитувані документи.

У зв’язку з цим НАЗК внесло в.о. Голови КСУ С.Головатому обов’язковий до виконання припис, який також був проігнорований. Натомість Національне агентство отримало лист від КСУ про оскарження припису в адміністративному суді. На сьогодні інформація щодо відкриття судом провадження за цим позовом та прийняття рішень щодо зупинення виконання припису відсутня.

За схожих обставин на запити Національного агентства у 2019-2020 роках (у межах заходів, які не стосувались С.Головатого) КСУ надавав подібні документи. При цьому такі документи надавались листами, зокрема, за підписом С.Головатого.

Ненадання інформації на запит НАЗК, а також не виконання вимог, викладених у приписі, є правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Відповідальність за це передбачено ст. 188-46 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Наразі на розгляді у в.о. Голови КСУ перебуває повторний припис, внесений НАЗК згідно з вимогами Порядку внесення приписів НАЗК, затвердженого наказом Національного агентства 15.01.2021  №8/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 08.02.2021 за №167/35789.

У випадку, якщо суд визнає С.Головатого винним у вчиненні зазначеного правопорушення, відомості про нього будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.

Закон і Бізнес