Закон і Бізнес


Три головні проблеми судової системи України озвучив Голова ВС


.

16.11.2023 10:47
2006

Одна із необхідних умов вступу України до Європейського Союзу є реформування судової системи, яка сьогодні перебуває у кризі.


Про це нагадав Голова ВС Станіслав Кравченко під час відкриття XII Судового форуму Асоціації правників України, який сьогодні проходить у Києві. Цього року захід отримав назву «Судова влада: як вийти з кризи», передає кореспондент «Закон і Бізнес».

Очільник української судової влади озвучив найбільш суттєві проблеми, з якими пов’язана ця криза.

Він зауважив, що протягом усієї своєї діяльності завжди вважав однією із них існуючі недоліки у законодавстві. Другою суттєвою проблемою, на його погляд, є існуюча мережа суддів. «Наскільки вона відповідає умовам воєнного стану, і не тільки воєнного», - поставив він риторичне запитання.

Останнім фактором (але не останнім за значенням), він виділив кадрову проблему. У цьому контексті, за словами С.Кравченка, законодаство та єдність судової практики мають похідне значення. Адже це законодавство і практику комусь треба застосовувати.

Голова ВККС Роман Ігнатов під час першої судової сесії озвучив масштаби кадрового голоду. За його словами, сьогодні наявні 560 вакансій у загальних судах та 532 вакансії – в апеляційних.

Також існує потреба оголошення конкурсу до Вищого антикорупційного суду та добору суддів до адміністративної юрисдикції, зокрема у зв’язку із ліквідацією Окружного адміністративного суду м.Києва.

Закон і Бізнес