Закон і Бізнес


Європейці стали рідше використовувати пластикові пакети


Європейці або взагалі не користуються пластиковими пакетами, або їх використовують неодноразово.

14.11.2023 17:17
1091

Чи замислювалися ви над тим, скільки пластикових пакетів використовуєте за рік? А скільки це в перерахунку на пластикове сміття, яке потім забруднює довкілля?


Як повідомила європейська служба Євростат, середньостатистичний мешканець ЄС за рік використовує 77 легких пластикових пакетів (таких, як дають у супермаркетах) або менше двох на тиждень, повідомляє «Закон і Бізнес».

Це на 11 пакетів менше, ніж за попередніми підрахунками. Тим самим європейці запобігли потраплянню в природу 4,8 мільярда пакетів.

Найменше пластиковими пакетами користуються в Бельгії (5 на особу в рік), Португалії (9) та Швеції (16). Найбільше — у Литві (271), Латвії (204) та Чехії (189).

Відповідно до планів ЄС, до 2026 року середньостатистичний європеєць має використовувати трохи більше 40 пакетів на рік, тобто 3—4 на місяць.

Як повідомляв «ЗіБ», із цією метою у Швеції навіть вводили податок на такі пакети. Однак цього року в уряді країни вирішили, що місцеві жителі розумно використовують їх і обмеження більше не потрібні.

До речі, після того, як з 1.02.2022 було запроваджено мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, у Кабміні підрахували, що за рік українці знизили їхнє використання на 40—90% залежно від виду.

Закон і Бізнес