Закон і Бізнес


Які скарги не є зверненнями громадян — огляд практики КАС


24.10.2023 12:53
1217

Порядок розгляду повідомлення про корупційне правопорушення регулюється Кримінальним процесуальним кодексом, а не законом «Про звернення громадян».


На це звернув увагу Касаційний адміністративний суд, залишаючи в силі попередні рішення у справі №420/6318/18, інформує «Закон і Бізнес».

Як зазначив КАС, згідно із ст.12 закону «Про звернення громадян» №393/96-ВР його дія не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, законами «Про судоустрій і статус суддів» та «Про доступ до судових рішень», Кодексом адміністративного судочинства, законами «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про виконавче провадження».

В іншій справі КАС констатував, що скарги на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно не підлягають розгляду за нормами закону №393/96-ВР, так як зазначений закон містить спеціальний порядок їх розгляду за правилами закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

До тематичного огляду практики КАС (рішення, внесені до ЄДРСР із січня 2018 року до вересня 2023 року) включені низка інших правових позицій. Крім сфери дії закону №393/96-ВР, вони стосуються, зокрема:

порядку подання звернень громадян;

порядку розгляду звернень громадян;

надання відповідей на звернення громадян.

Закон і Бізнес