Закон і Бізнес


Суд роздруковуватиме е-документи лише за потреби — зміни до ЄСІТС


Натисність на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.

18.10.2023 11:13
1787

Якщо раніше матеріали справи формувались та зберігались виключно у паперовій формі, то тепер запроваджується можливість ведення справи судом у паперовій, електронній чи змішаній формі.


Таке нововведення передбачено змінами до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, що затверджені рішенням ВРП №977/0/15-23, інформує «Закон і Бізнес».

Тим самим положення приведено у відповідність до вимог закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023 №3200-IX, який сьогодні, 18 жовтня, вступив в дію.

Зокрема, встановлена обов’язкова реєстрація в Електронному кабінеті для таких осіб:

Закон встановлює, що обмін документами з такими суб’єктами здійснюється виключно через систему «Електронний суд».

За відсутності зареєстрованого «Електронного кабінету» для таких суб’єктів наступатимуть негативні процесуальні наслідки — залишення позовних заяв без руху, неврахування відзиву тощо.

Доступ до Електронного кабінеті здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП), кваліфікованого електронного підпису (КЕП) фізичної або юридичної особи або через додаток «Дія».

Отримати КЕП/ЕЦП можна безкоштовно в Державній податковій службі України або в будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Змінами забезпечено право учасників справи ознайомитися з матеріалами справи в електронному вигляді через систему «Електронний суд».

Передбачено, що за відсутності в «Електронному кабінеті» матеріалів справи в електронному вигляді суд за заявою учасника повинен відсканувати матеріали справи та долучити їх до системи «Електронний суд», після чого учасник справи матиме можливість з ними ознайомитися.

Як має діяти суд у разі відсутності у заявника реєстрації в «Електронному суді», розповіли у Господарському суді Тернопільської області.

Закон і Бізнес