Закон і Бізнес


Домашні завдання зможе виконувати чат-бот у Данії


Аби робот дійсно допоміг із «домашкою», учню ще треба навчитися правильно ставити перед ним завдання.

17.10.2023 17:14
1144

Поширення штучного інтелекту поставило вчителів перед дилемою: чи допустиме його використання для виконання домашніх завдань. Поки що більшість педагогів проти ШІ, але водночас…


У п’яти датських середніх школах учням вже дозволили користуватися, наприклад, ChatGPT або Bing Chat для виконання домашніх завдань, повідомляє «Закон і Бізнес».

Так, в одній із шкіл на уроці англійської мови учні мали проаналізувати коротку розповідь самостійно, а потім — за допомогою чат-бота зі штучним інтелектом. На думку вчителів, така практика наочно продемонструвала учням як можливості, так і обмеження штучного інтелекту порівняно із людським розумом.

Такий експеримент у датських школах триватиме протягом двох років. Данські вчителі розраховують, що завдяки відсутності обмежень і подібним урокам школярі сприйматимуть ШІ як помічника у власному освітньому процесі й перестануть вважати, що нейромережа виконає завдання краще за них.

Наразі в педагогічній спільноті популярна думка про те, що багато учнів використовують ШІ, щоб не виконувати важкі домашні завдання, а отримувати готові, не занурюючись у матеріал. Тому вчителі пропонують заборонити використання нейромережі школярами під час уроків. Зокрема, один із провідних вишів Франції — Інститут політичних досліджень (Sciences Po) — вже офіційно заборонив студентам звертатися до ШІ.

Закон і Бізнес