Закон і Бізнес


Чи є належним повідомлення представника позивача, за отримання якого розписалася інша особа – ВП ВС


Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.

12.10.2023 12:46
1763

Положення КАС не покладають на суд обов`язку встановлювати обсяг повноважень та особу того, хто поставив підпис у рекомендованому повідомленні про вручення відправлення, якщо його доставлено за вказаною позивачем адресою.


Такий висновок зробила Велика палата ВС, залишаючи в силі рішення Касаційного адміністративного суду у справі №9901/471/21, інформує «Закон і Бізнес».

Представник товариства не з’явився в судове засідання, хоча судові повістки були направлені товариству та вручені за довіреністю за адресою, вказаною в позові як адреса для листування. Тож КАС позов ТОВ залишив без розгляду на підставі п.4 ч.1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства.

Адвокат стверджував, що особа, яка отримала адресовані позивачу повістки, не перебувала із цим товариством у жодних правовідносинах, а отже, його не було належним чином повідомлено про судові засідання.

ВП ВС відхилила такі доводи, зазначивши, що саме позивач як особа, яка ініціювала судовий процес з метою захисту своїх прав, свобод та інтересів, має бути зацікавлений у тому, щоб організувати належне та своєчасне отримання кореспонденції від суду.

Також вона врахувала правову позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справі «Пономарьов проти України», згідно з якою сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Оскільки ні від представника товариства, ні від ТОВ не надходило заяв про поважність причин, з яких його представник не може з’явитися в судові засідання, як і заяв про розгляд справи за його відсутності, про зміну адреси для листування, клопотань про відкладення розгляду справи.

Крім того, суд зауважив, що за змістом договору про надання правової допомоги, укладеного товариством з адвокатським об’єднанням, відмова адвоката від представництва позивача не впливає на його дію. Відтак надати професійну правничу допомогу клієнту може інший адвокат, який представляє адвокатське об’єднання.

Закон і Бізнес