Закон і Бізнес


Перший у світі енергетичний острів збудують у Бельгії


Новий острів отримає назву «Принцеса Єлизавета».

12.10.2023 17:19
898

За три роки за 45 кілометрів від узбережжя Бельгії з’явиться рукотворний острів. Щоправда, на відміну від штучних островів, наприклад, в ОАЕ він не призначений для проживання.


На острові встановлять обладнання для розподілу електроенергії, що виробляється на вітряних електростанціях, повідомляє «Закон і Бізнес».

Острів також уможливить приймання та розподіл вітряної енергії країн, які мають вітряки у Північному морі, — наприклад, Данії та Великої Британії.

Будівництво розпочнуть у березні наступного року, а закінчити планують до кінця літа 2026 року. Фахівці вже почали виготовляти бетонні фундаменти, які підтримуватимуть острів.

У 2025—2026 рр. там встановлять трансформатори, які перетворюватимуть енергію з вітрових електростанцій. Електрика потім подаватиметься в мережу і переправлятиметься на материк.

Німеччина та Данія збираються реалізувати схожий енергетичний проект: будівництво штучного острова, на якому також з’явиться гігантський енергетичний хаб. Його планують завершити до 2030 року.

Закон і Бізнес