Закон і Бізнес


Чи може захисник брати участь у засіданні по телефону, сказав ВС


Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.

22.09.2023 12:59
2273

Провівши судове засідання за допомогою телефонного дзвінка, що не передбачено нормами процесуального закону, апеляційний суд не дотримався вимог ст.46 КПК.


На це звернув увагу Касаційний кримінальний суд, скасовуючи ухвалу апеляційного суду у справі №755/16174/20, повідомляє «Закон і Бізнес».

У цій справі вироком районного суду особу було засуджено за ч.2 ст.15 і ч.2 ст.185 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки. На підставі ст. 71 КК за сукупністю вироків до призначеного покарання частково приєднано невідбуту частину покарання за попереднім та визначено остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років.

Засуджений намагався викрасти із магазину туфлі вартістю 599 грн. Проте був помічений працівниками охорони і в подальшому затриманий. 

Як встановив ККС, під час розгляду апеляції захисника на вирок, попри наявність клопотання про відкладення розгляду кримінального провадження, судом було розглянуто апеляційну скаргу та залишено її без задоволення. При цьому вказане клопотання судом розглянуто не було.

Крім того суд в ухвалі зазначив, що розгляд здійснено за участю захисника в режимі відеоконференції, проте рішення суду про здійснення дистанційного судового провадження в матеріалах відсутнє.

Разом із цим, технічним записом засідання зафіксовано телефонну розмову із захисником, яка була перервана під час його виступу.

Враховуючи наведене, на думку колегії суддів ККС, апеляційний суд не дотримався вимог ст. 46 КПК, якою визначені загальні правила участі захисника у кримінальному провадженні, а також провів судове засідання за допомогою телефонного дзвінка, що не передбачено нормами процесуального закону.

До того ж суд не міг у вказаний спосіб належним чином встановити особу, яка бере участь у розгляді судового провадження, та належним чином роз’яснити їй права.

Закон і Бізнес