Закон і Бізнес


Чи можна позбавити водійських прав особу, яка їх не мала — ВС


Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.

22.09.2023 11:14
10644

Суд може позбавити особу права керувати транспортними засобами, яку визнану винуватою в порушенні правил безпеки дорожнього руху, незалежно від того, чи мала вона таке посвідчення на момент вчинення правопорушення


Такого висновку дійшла об’єднана палата Касаційного кримінального суду, скасувавши ухвалу апеляційного суду у справі №702/301/20, інформує «Закон і Бізнес».

У цьому кримінальному провадженні засуджений, не маючи посвідчення водія та керуючи керуючи технічно справним автомобілем «Mercedes-Benz 250», порушив Правила дорожнього руху та наїхав на пішохода, котрий отримав тяжкі тілесні ушкодження, від яких помер.

Місцевий суд призначив покарання за ч.2 ст.286 КК у виді позбавлення волі на строк 4 роки без позбавлення права керувати транспортними засобами. Крім того, суд звільнив засудженого від відбування покарання з випробуванням зі іспитовим строком тривалістю 2 роки.

Апеляційний суд залишив вирок без змін.

ОП ККС зауважила, що призначене основне покарання без додаткового — у виді позбавлення права керувати транспортними засобами — не відповідає загальним засадам призначення покарання, принципам законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.

При цьому судді наголосили на підвищеній суспільній небезпечності дій осіб, які керують транспортними засобами, не маючи достатніх теоретичних і практичних знань та не отримавши в передбаченому законом порядку посвідчення водія. Адже вірогідність настання ДТП в такому випадку є значно вищою. А тому попереджувальна мета додаткового покарання в такому разі набуває особливого значення.

Закон і Бізнес