Закон і Бізнес


Засуджені зможуть крутити педалі, аби скоротити строк — проект


Аналогічний експеримент проводився в одній із тюрем Бразилії: за 16 год. на велотренажері строк ув’язнення скорочувався на один день.

19.09.2023 12:13
1460

Залучення ув’язнених до суспільно корисної діяльності позитивно впливає на їх світогляд, формує у них правильні думки. До того ж засуджені своєю працею можуть компенсувати витрати на їх утримання.


Такі думки продовжує розвивати нардеп Сергій Гривко, розробивши проект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення строку відбування покарання засудженим…» (№10057), повідомляє «Закон і Бізнес».

Згідно з документом, у КК додається ст.741 під назвою «Зменшення строку відбування покарання засудженій особі, якій призначено покарання у виді позбавлення волі на певний строк, у зв'язку із суспільно корисною діяльністю, пов’язаною з генеруванням електричної енергії».

За її положеннями засуджений повинен упродовж місяця крутити педалі на велогенераційній установці і якщо виконає встановлений норматив, то зі строку призначеного покарання відраховується 3 дні. За рік можна буде «скрутити» цілий місяць тюремного строку.

Водночас застережено, що це не є роботою в розумінні законодавства про працю. Генерування електрики здійснюється засудженими виключно на добровільних засадах та на безоплатній основі.

До того  ж, аби отримати таку можливість, потрібно буде отримати дозвіл лікаря і, звісно, мати на території пенітенціарного закладу електрогенераційний пристрій.

Як повідомляв «ЗіБ», раніше С.Гривко запропонував скорочувати строк тим ув’язненим, які читатимуть книжки: на 3 доби за одну книжку.

Закон і Бізнес