Закон і Бізнес


Коли перебування позивача у лавах ЗСУ не зупиняє розгляд справи — ВС


Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.

28.08.2023 12:53
2105

Інститут зупинення провадження у справі не може бути застосований з ініціативи відповідача на підставі того, що позивач перебуває в лавах ЗСУ, якщо останній активно бере участь у розгляді справи.


Такий висновок зробив Касаційний цивільний суд, скасувавши ухвалу апеляційного суду, який зупинив провадження у справі №174/760/21 за клопотанням відповідача, оскільки позивач був призваний на військову службу по загальній мобілізації, інформує «Закон і Бізнес».

КЦС нагадав, що за приписами п.2 ч.1 ст.251 ЦПК суд зобов’язаний зупинити провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі ЗСУ.

Проте провадження у справі підлягає зупиненню лише в разі наявності обставин, які перешкоджають її розгляду. Натомість у цій справі позивач, який був присутній у судовому засіданні, та його представник заперечували проти зупинення провадження. У касаційній скарзі позивач також наполягав на розгляді апеляційним судом справи за його позовом про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди.

Отже, призваний на військову службу позивач активно брав участь у розгляді справи, наполягав на завершенні її апеляційного перегляду. Дії відповідача, який наполягав на зупиненні провадження з апеляційного перегляду рішення, ухваленого не на його користь, з посиланням на обставини, з ним не пов’язані, не відповідають принципу добросовісності.

За таких обставин інститут зупинення провадження у справі не може бути застосований у цій справі на шкоду інтересам позивача, меті цього інституту та принципам цивільного судочинства.

Закон і Бізнес