Закон і Бізнес


Чому служба у ТрО не є підставою для зупинення провадження — ВС


Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.

09.08.2023 16:53
2008

Перебування заявника у складі добровольчого формування територіальної громади не є підставою для зупинення провадження у справі на підставі п.2 ч.1 ст.251 ЦПК.


Про це нагадав Касаційний цивільний суд, скасовуючи ухвалу апеляційного суду про зупинення провадження у справі №623/2015/21, повідомляє «Закон і Бізнес».

Особа звернувся до суду із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви. Суд першої інстанції заяву задовольнив та заборонив банку вчиняти дії щодо об’єкту іпотечного договору.

Апеляційний суд запинив провадження у справі за клопотанням заявника, який перебуває у складі територіальної оборони.

Проте КЦС зауважив, що добровольче формування територіальної громади є воєнізованим підрозділом, сформованим жителями територіальної громади, а не військовим формуванням, забезпечення комплектування якого військовослужбовцями здійснює Міністерство оборони. Члени добровольчого формування територіальної громади не є військовослужбовцями.

Здійснення діяльності добровольчих формувань територіальної громади під безпосереднім керівництвом і контролем командира військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ, а також перехід за умов воєнного стану в оперативне підпорядкування командирів відповідних військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ, за висновком КЦС, не свідчить про постійне перебування особи у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан.

Крім того, членство у добровольчому формуванні не звільняє від обов’язку проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Закон і Бізнес