Закон і Бізнес


Заступник глави ОПУ, щодо якого веде розслідування НАБУ, пригрозив суддям безперервним очищенням


Андрій Смирнов, фото з Інстаграмм.

31.07.2023 14:24
2645

Органам судової гілки влади час отямитися, усвідомити свої проблеми і почати працювати над їх вирішенням, не спонукаючи суспільство створювати запит на подальші реформи з очищення.


Такий посил зробив заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов під час наради щодо здійснення правосуддя в умовах воєнного стану, інформує «Закон і Бізнес».

Як повідомляють ЗМІ, під час зустрічі з керівництвом Верховного Суду, головами апеляційних судів, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Ради суддів України, він попередив: «Якщо система не почне самоочищуватися, то будуть чергові й чергові етапи судової реформи, на яких будуть наполягати міжнародні партнери, і які ніколи не завершаться».

Також він обурився тим, що, за його словами, «за минулий тиждень ми спостерігали операцію з рятування Сальнікова (голови ДСАУ. — Прим. ред.)». «Ще два роки тому я просив — сформуйте, будь-ласка, візію оптимізації всередині ДСАУ, знайдіть кошти, позбудьтеся непрофільних активів, виступав з ініціативою трансформації Національної школи суддів, Служби судової охорони, але нічого зроблено не було», — нагадав він.

Дісталося від заступника глави ОПУ й Верховному Суду: «У нас виходить так — ми створюємо оновлену ВРП. Втім, Верховний Суд не може розібратися з єдністю та сталістю судової практики, сталого правозастосування та правової визначеності. Правові позиції постійно змінюються. Незадоволена судовим рішенням сторона прогнозовано напише до ВРП скаргу, ВРП викличе суддю, і суддя прийде… з різними позиціями ВС. Для чого тоді ми оновлюємо систему?».

А.Смирнов закликав: «Не бійтеся, будь ласка, виганяти паразитів. Інакше за вас це будуть робити інші, що завдасть удару по авторитету судової влади».

Заступник глави ОПУ висловився за «жорсткі процесуальні фільтри, можливо, повернення до практики роботи Пленуму як фактично нормотворчого органу в системі правосуддя, який відповідав за єдність судової практики».

Також, на його думку, «має бути вирішено питання з формуванням Великої палати, має бути передбачено механізм відкликання членів ВП ВС зборами суддів касаційних судів». У тому числі він порушив питання доцільності перебування у складі Великої палати Голови ВС: «це питання піднімав і сам Станіслав Кравченко, тому що він розуміє можливий конфлікт інтересів. Голова ВС за посадою і член ВП ВС, і член ВРП».

Схоже, не задоволені на Банковій й оновленою ВРП: «ВРП — та сама історія. Всі все бачать, всі все розуміють. Ми обов’язково зробимо відкрите поіменне голосування для того, щоб ми всі, і в тому числі, представники судової влади знали, як і за яке питання голосують».

Також він прокоментував законодавчі ініціативи стосовно тимчасового повернення ВРП функції з розгляду дисциплінарних скарг на суддів. «Дійсно, ми зараз хочемо тимчасово повернути членам ВРП дисциплінарну функцію, адже дивитися на те, як суддя збиває на смерть військовослужбовця і залишається на посаді, погодьтесь, це дивно», — поінформував він.

Як повідомляв «ЗіБ», раніше Вищий антикорупційний суд своєю ухвалою зобов’язав НАБУ розпочати розслідування обставин закордонних поїздок А.Смирнова, які оплачувалися іншими особами та всупереч вимог закону не були задекларовані чиновником (зокрема, обставини авіа перельотів приватним літаком за рахунок бізнесмена Олександра Черепинського).

Крім того, навколо самого А.Смирнова виникла серія корупційних скандалів, пов’язаних із з десятикратною знижкою під час придбання нерухомості під час гострої фази російської агресії та загибелі українських воїнів на фронті.

Закон і Бізнес