Сьогодні, 20 липня, на порядку денному засідання Вищої ради правосуддя — ще 9 питань про звільнення суддів. Причому два з них — за вчинення істотного дисциплінарного проступку.
З цими питаннями ВРП почне розбиратися о 10:00, інформує «Закон і Бізнес».
Серед тих, хто хоче вийти у відставку, переважають представники апеляційної інстанції різних видів юрисдикції — 6. Знову є один представник Шостого ААС, восьмий за останній місяць.
Натомість двох суддів Апеляційного суду м.Києва можуть звільнити на підставі п.3 ч.6 ст.126 Конституції — за вчинення істотного дисциплінарного проступку.
Також на порядок денний винесені звіт голови Державної судової адміністрації про діяльність ДСАУ за 2022 рік, а також схвалення публічного звернення Вищої ради правосуддя до Кабінету Міністрів.
Крім того, Рада планує оголосити конкурс на посаду очільника Служби судової охорони і внести зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.