Закон і Бізнес


Заочні судові провадження у контексті міжнародного права та прав людини - відео лекції


Аби переглянути лекцію, натисність на зображення.

17.07.2023 16:37
1303

Продовжується серія лекцій для адвокатів щодо реалізації права на справедливий суд та компетентний захист в справах щодо воєнних злочинів. Спікери — провідні правники з міжнародного кримінального права Європи та США.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КЦ БПД.

Лекції підготовлені в рамках спільного проекту International Bar Association, Міністерства юстиції України та Координаційного центру з надання правової допомоги за підтримки Асоціації правників України.

Відео створені англійською мовою, переклад українською та створення субтитрів забезпечено за підтримки USAID Justice for All Activity.

Американський адвокат Хайді Дейкстал зосереджує увагу на заочному розгляді справ про воєнні злочини, що дозволяється відповідно до ст.323 Кримінального процесуального кодексу . Спікерка зауважує, що заочні судові провадження вимагають особливої уваги до забезпечення прав обвинувачених, зокрема їх права на справедливий судовий розгляд. Зокрема, в лекції розглядаються запобіжні заходи, включаючи повідомлення обвинуваченому про провадження, ефективний захист та право на повторний судовий розгляд у разі з’яви обвинуваченого.

Хайді Дейкстал, адвокат з США, має понад 13 років практичного досвіду у сфері міжнародного кримінального права та міжнародного права прав людини, а також досвід у сфері національного кримінального права. Представляла потерпілих, обвинувачених та інтереси уряду в міжнародних кримінальних трибуналах, таких як Міжнародний кримінальний суд, Спеціальний суд щодо Сьєрра-Леоне та Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії і, зокрема, постраждалих осіб у механізмах захисту прав людини, таких як ООН, Європейський суд із прав людини, Африканський суд та Африканська комісія.

Закон і Бізнес