Закон і Бізнес


Повноваження ВС Ізраїлю не обмежуватимуть через масові протести


Запланована судова реформа спровокувала наймасовіші протести в Ізраїлі за останні десятиліття.

30.06.2023 14:14
1082

На тлі масових протестів один із найбільш спірних пунктів запланованої урядом Ізраїлю судової реформи буде виключений із кінцевого законопроекту.


Про перегляд положень нової реформи прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив в інтерв’ю Wall Street Journal, повідомляє «Закон і Бізнес» із посиланням на Бі-Бі-Сі.

Йдеться про передбачені раніше обмеження повноважень Верховного суду. Новий коаліційний уряд, який прийшов до влади у грудні минулого року, хотів дати в руки Кнесета механізм, за допомогою якого можна було б обходити будь-яке вето ВС.

Ізраїль не має конституції, і судова система виконує функції своєрідного контролера, який блокує рішення законодавчої та виконавчої влади, які здаються їй неконституційними.

«Зараз цього (пункту) немає… Я уважно ставлюся до суспільної думки і до того, що, на мій погляд, виявиться прийнятним», — сказав Б.Нетаньяху.

Однак, погоджуючись на створення урядової коаліції, ультраправі партії дуже розраховували на можливість скоротити повноваження ВС, оскільки він здебільшого виступає проти надмірного релігійного впливу на життя суспільства. Тому партнери з коаліції вже називають таке рішення зрадою.

Експерти вважають, що своїм несподіваним рішенням прем’єру навряд чи вдасться переконати опозицію підтримати його реформи, але він точно може розколоти власну коаліцію.

Закон і Бізнес