Закон і Бізнес


Звільнення від кримінальної відповідальності за воєнні злочини - відео лекції


Аби переглянути лекцію, натисність на зображення.

30.06.2023 13:19
1447

Продовжується серія лекцій для адвокатів щодо реалізації права на справедливий суд та компетентний захист в справах щодо воєнних злочинів. Спікери — провідні правники з міжнародного кримінального права Європи та США.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КЦ БПД.

Лекції підготовлені в рамках спільного проекту International Bar Association, Міністерства юстиції України та Координаційного центру з надання правової допомоги за підтримки Асоціації правників України.

Відео створені англійською мовою, переклад українською та створення субтитрів забезпечено за підтримки USAID Justice for All Activity.

В черговій лекції розглядаються підстави звільнення від кримінальної відповідальності в справах щодо воєнних злочинів. На прикладах реальних справ адвокат з США Пітер Робінсон розповідає як вибудувати лінію захисту, якщо клієнт стверджує, що він був вимушений виконувати накази, оскільки в іншому випадку його б позбавили життя. В цьому контексті спікер розглядає дві підстави захисту від звинувачень: виконання наказу та примус.

Пітер Робінсон, американський адвокат у кримінальних справах, має 22-річний досвід захисту людей, обвинувачених у геноциді, воєнних злочинах та злочинах проти людяності в Міжнародному кримінальному трибуналі щодо колишньої Югославії, Міжнародному кримінальному трибуналі проти Руанди та Міжнародному кримінальному суді. Зокрема захищав колишнього президента Республіки Сербської Радована Караджича та колишнього президента Національної асамблеї Руанди, а також представляв підозрюваних фінансистів Аль-Каїди, які прагнуть зняти санкції ООН і США. Він також десять років працював федеральним прокурором у Міністерстві юстиції США.

Закон і Бізнес