Закон і Бізнес


Чат-бот підвів адвокатів через сфабриковані ним справи


.

26.06.2023 15:57
1334

Суд у Нью-Йорку оштрафував адвокатів компанії Levidow, Levidow & Oberman на 5000 доларів за використання чат-бота ChatGPT


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на The Associated Press.

Адвокати Пітер Лодук та Стівен Шварц представляли інтереси Роберто Мата, який хотів притягнути до відповідальності колумбійську авіакомпанію Avianca. Під час польоту на її літаку у 2019 році чоловік отримав травму коліна під час зіткнення з металевим візком. Перевізник вимагає відхилити позов через закінчення терміну давності. Тоді захист підготував звіт із юридичними прецедентами, щоб суд розглянув справу.

Сторона Avianca знайшла у звіті неточності та шість випадків, які ніколи не існували. Наприкінці квітня адвокати авіакомпанії проінформували про це федерального суддю П. Кевіна Кастеля. Пізніше на засіданні Стівен Шварц зізнався, що зробив документ за допомогою ChatGPT, оскільки його фірма не має доступу до бази федеральних справ, а пошук у Google не дав результатів. Адвокат порахував чат-бот «суперпошукачем» і не припустив, що він надасть сфабриковані справи. Кастель назвав цю ситуацію безпрецедентною і призначив на початок червня слухання щодо винесення вироку Шварцу та Лодуку.

22 червня суд ухвалив рішення оштрафувати адвокатів на 5000 доларів. Федеральний суддя наголосив, що Шварц і Лодук діяли несумлінно, надавши юридичний звіт, створений ChatGPT. Крім того, вони продовжували дотримуватися фальшивих свідчень, незважаючи на судові ухвали.

Levidow, Levidow & Oberman не погоджується з таким рішенням. Наразі компанія розглядає можливість подання апеляції. В окремій ухвалі суд відхилив позов проти авіакомпанії Avianca.

 

Закон і Бізнес