Закон і Бізнес


ШІ у судах: що слід врахувати — Люблянська декларація (текст)


Аби ознайомитися із неофіційним перекладом тексту Люблянської декларації, натисніть на зображення.

16.06.2023 15:54
1394

Використання інструментів штучного інтелекту не повинно підривати етичні стандарти, якими пов’язані судді. Право ухвалювати рішення має залишатися за реальним суддею.


Про це йдеться у Люблянській декларації, ухваленій на засіданні Генеральної асамблеї Європейської мережі рад правосуддя (ЄМРП), інформує «Закон і Бізнес».

У декларації зазначається, що для належного реагування судовою владою на виклики необхідно безперервно пропагувати різноманітність, інклюзивність та рівність серед суддів різних інстанцій.

Для покращення роботи судів, підвищення якості правосуддя та розширення доступу до нього рекомендується використовувати можливості, запропоновані новими цифровими ресурсами та продуктами. Водночас зауважено, що у разі використання інструментів штучного інтелекту в судовій системі, такі інструменти мають бути розроблені із дотриманням етичних аспектів та забороняти прямі чи непрямі порушення основоположних прав і цінностей людини.

Також підкреслюється важлива роль комунікації — інституційне використання як традиційних так і соціальних засобів масової інформації має розцінюватися як засіб інформування широкого кола громадськості про цілі та діяльність судової влади.

Принагідно, ГА у відповідь на звернення Вищої ради правосуддя надала ВРП статусу спостерігача у ЄМРП. 

Закон і Бізнес