Закон і Бізнес


На чайних плантаціях Кенії з’явилися сучасні луддити


Тяжка праця на чайних плантаціях — один із небагатьох способів для кенійців заробити на життя.

16.06.2023 11:49
2550

Двісті років тому луддити руйнували перші машини на виробництві, протестуючи проти промислової революції в Англії. У Кенії ХХІ століття із новими машинами борються… збирачі чаю.


За останній рік згоріло щонайменше 10 таких машин, більшість яких належить виробнику чаю Lipton, що завдало збитків на $1,2 млн, повідомляє «Закон і Бізнес» із посиланням на Semafor Africa.

Як встановила урядова робоча група, роботи деяких моделей можуть замінити одразу 100 працівників і при цьому здешевити процес збирання чаю з 11 до 3 центів за кг.

Експерти підрахували, що за останні 10 років лише в окрузі Керічо машини позбавили роботи 30 тис. кенійців. Тому місцевий уряд рекомендував агропромисловим холдингам збирати бодай 40% чаю вручну.

2021 року Кенія експортувала чай на суму $1,2 млрд. Це зробило її третім за величиною постачальником у світі після Китаю та Шрі-Ланки. При цьому у Кенії найвищий у Східній Африці рівень безробіття.

Закон і Бізнес