Закон і Бізнес


Де в ЄС найчастіше судяться, а де найбільше платять суддям — огляд


Аби детальніше ознайомитися з оглядом, натисніть на зображення.

12.06.2023 14:14
2071

На 100 мешканців Данії приходиться майже 50 справ, що розглядалися судами першої інстанції упродовж 2021 року. А найбільш високооплачуваними, порівняно з іншими, є судді та прокурори Італії.


Такі дані містить щорічний огляд «Показники правосуддя ЄС 2023 року», який опублікувала Європейська комісія, інформує «Закон і Бізнес».

Згідно із даними огляду, найшвидше справи по першій інстанції розглядають суди Данії, Естонії та Латвії. Натомість на Кіпрі цей показник — найвищий — близько 900 днів. Якщо ж взяти тільки цивільні та комерційні спори, то їх оперативніше вирішать у Литві, Нідерландах та Австрії — трохи довше 100 днів, а в Греції на це піде понад 700 днів.

Також у цьогорічному звіті представлені дані за 16 нових напрямів, зокрема інформація про те, як національні органи влади протидіють корупції, про тривалість судових процесів у справах щодо хабарництва, а також про конкретні заходи, що сприяють рівному доступу до правосуддя для людей похилого віку, жертв гендерно зумовленого та домашнього насильства і для осіб, яким може загрожувати дискримінація.

Наприклад, корупційні справи у 2021 році найшвидше розглядали суди Бельгії та Данії — близько 100 днів, найдовше — Словенії, майже 800 днів.

Найдорожче судова система обходиться мешканцям Люксембургу — понад 250 євро з кожного. Натомість у  Латвії та на Кіпрі на її утримання витрачається менше 50 євро в перерахунку на одного жителя.

Найбільше суддів працюють у Хорватії та Словенії — більше 40 у перерахунку на 100 тис. мешканців, найменше — в Данії (6) та Ірландії (3).

Водночас найвище їх праця оплачується в Італії та Румунії — більш ніж у 6 разів вище за середню зарплату по країні, якщо йдеться про суддів Верховного суду. В той час як у ФРН та Люксембурзі цей показник становить лише 1,5 рази, а на початку кар’єри німецькі судді отримують стільки ж, як у середньому по країні.

Прикметно, що прокурорів цінують найбільше також в Італії — вони отримують зарплату на рівні із суддями свого рівня.

Натомість найбільше адвокатів практикують в Люксембурзі та на Кіпрі — майже 500 на 100 тис. населення.

Закон і Бізнес