Закон і Бізнес


В Гаазі почалися публічні слухання у справі «Україна проти Росії»


Джерело фото: Укрінформ

06.06.2023 12:37
940

У Міжнародному суді ООН стартували публічні слухання у справі щодо «Україна проти Росії» Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Укрінформ.

Слухання присвячені розгляду справи по суті, сьогодні слово у суді матиме українська сторона. У судовій залі присутні 15 суддів. Також присутня сторона Росії.

Міжнародний суд ООН з 6 по 14 червня 2023 року проведе публічні слухання у справі щодо порушення Росією двох конвенцій – про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.

Главою делегації призначено посла з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антона Кориневича.

Звинувачення, висунуті Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

Закон і Бізнес