Закон і Бізнес


Судді ВАКС опановують нюанси справ щодо корупціонерів


22.03.2023 10:16
1862

Попри воєнний стан корупція не зникла, й сьогодні фіксуються численні порушення, пов’язані з блоком питань щодо ухилення від мобілізації, а також порушення у сфері надання гуманітарної допомоги.


На цьому наголосив голова Касаційного кримінального суду Станіслав Кравченко під час відкриття першого дня підготовки суддів Вищого антикорупційного суду, інформує «Закон і Бізнес».

Крім того, внесення низки законодавчих коректив, зокрема до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, змінює роботу судів і сталу судову практику.

Секретар першої судової палати ККС Наталія Антонюк звернула увагу на те, що під час розгляду проваджень щодо корупційних кримінальних правопорушень потрібно зважати на певні особливості цієї категорії справ у питаннях доказування, ведення судових процесів тощо. Зокрема, у процесі збирання доказів правоохоронні органи повинні дотримуватися вимог КПК та відповідного балансу, щоб не втручатися в приватне життя людини, у тій частині, яка не стосується вчинення нею кримінального правопорушення.

Також, за її словами, важливим є те, що під час підготовки суддів ВАКС йтиметься і про нові виклики. Наприклад, висвітлюватиметься питання щодо отримання неправомірної вигоди у криптовалюті, розслідування таких справ, розуміння суддями, як буде встановлений зв'язок між особою, яка передавала криптовалюту, та її одержувачем.

Своєю чергою, суддя ККС Аркадій Бущенко розповів про особливості обрання запобіжного заходу обвинуваченому до набрання вироком законної сили. 

У межах першої сесії судді-учасники підготовки прослухали лекцію судді Конституційного Суду, д.ю.н., професора Оксани Грищук «Конституційні цінності та принципи в рішеннях КСУ: особливості в умовах воєнного стану та загрози національній безпеці».

Також для слухачів був проведений тренінг «Цивільна конфіскація необґрунтованих активів».

Підготовка суддів Вищого антикорупційного суду організована Національною школою суддів спільно з Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні, Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, проектом Ради Європи «Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України», проектом USAID «Справедливість для всіх».

Закон і Бізнес