Закон і Бізнес


Як нова система платежів вплине на виконання судових рішень — АПВУ


Нова система платежів прискорить списання коштів з рахунків боржників.

20.03.2023 13:57
3217

З 1 квітня цього року в Україні запроваджується система електронних платежів нового покоління — СЕП-4.0 на базі міжнародного стандарту ISO 20022.


Відповідну інформацію надав Національний банк, повідомляє «Закон і Бізнес».

Як зазначили в Асоціації приватних виконавців України, невдовзі всі міжбанківські платіжні операції здійснюватимуться виключно через нове покоління СЕП-4.0. Наразі триває тестування функціональності нового покоління СЕП усіма учасниками платіжної інфраструктури.

З огляду на нововведення, починаючи з дати впровадження СЕП–4.0, надавачі платіжних послуг (банки) матимуть змогу передавати платіжні інструкції через систему електронних платежів у вигляді повідомлення pain.013 «Запит на здійснення платіжної операції». Повідомлення буде формуватися не приватним виконавцем, а безпосередньо банком, який обслуговує приватного виконавця, після отримання від нього платіжної інструкції.

Отже, примусове списання (стягнення) коштів з рахунку боржника фізичної або юридичної особи передбачає два шляхи доставлення платіжної інструкції до банку платника :

через платіжну систему (приватний виконавець завантажує платіжну інструкцію в електронній формі через «Клієнт-банк» банку, в якому він обслуговується, після цього обслуговуючий банк формує електронне повідомлення pain.13 — «Запит на здійснення платіжної операції» і надсилає його до банку боржника, який списує кошти з такого рахунку).

напряму до банку платника (приватний виконавець надсилає платіжну інструкцію, оформлену відповідно до вимог законодавства, напряму до банку, в якому відкритий рахунок боржника).

В АПВУ привітали відповідні зміни і висловили упевненість, що вони сприятимуть успішному виконанню судових рішень в Україні.

Закон і Бізнес